Turystyka 

Dane w module:

Szlak Zabytków Techniki 

Tworzy 36 obiektów o wyjątkowych walorach historycznych i architektonicznych, które w przeszłości były świadkami rewolucji przemysłowej.

Szlak Architektury Drewnianej 

Obejmuje 92 obiekty oraz zespoły architektury drewnianej: kościoły, kaplice, dzwonnice, chałupy, karczmy, leśniczówki, pałacyk myśliwski, obiekty gospodarcze (młyn wodny i spichlerze) w ich naturalnym otoczeniu.

Zamki, pałace, dwory

Dane pochodzą z Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Kartograficznej i Geodezyjnej w Katowicach.

Zabytki

Dane pochodzą ze Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego.

Szlaki turystyczne piesze i rowerowe

Dane źródłowe zostały pozyskane z portalu slaskie.travel, OpenStreetMap oraz gmin i powiatów. Szlaki nie były weryfikowane w terenie dlatego mogą zdarzać się błędy, które można zgłaszać poprzez funkcję zgłoś błąd. 

Grodziska

Opracowanie na podstawie danych z PEUK i Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Atrakcje turystyczne 

Lokalizacja obiektów zabytkowych i innych atrakcji turystycznych takich jak zamki, pałace, muzea, skanseny itp . Łącznie ponad 1000 obiektów, które warto odwiedzić w województwie śląskim:

  • Miejsca aktywnego wypoczynku – lokalizacja ponad 170 obiektów, w których można aktywnie spędzić czas (aquaparki, ośrodki narciarskie, ośrodki jeździeckie, parki linowe, tereny wspinaczkowe, akweny żeglarskie)
  • Punkty informacji turystycznej – lokalizacja ponad 60 placówek Informacji Turystycznych.

Powyższe dane pochodzą z projektu Śląski System Informacji Turystycznej, zrealizowanego przez Śląską Organizację Turystyczną (ŚOT).

Po kliknięciu na obiekt narzędziem Identyfikacja wyświetlają się informacje opisowe, zawierajace również linki do stron ze szczegółowymi danymi dot. obiektu. Najczęciej jest to link do strony Śląskie travel lub do Platformy e-usług Kulturalnych.